Není to jen gril. Je to GRIL!

10. 08. 2021

Všímavější návštěvníci letošních Garden Food festivalů si možná všimli technologického vybavení na hlavním festivalovém pódiu. Jedním ze zařízení, na němž vystupující kuchaři a soutěžící předvádějí své umění, je také elektrický gril. A jelikož jsme národ, který grilování v jakékoliv formě miluje, možná nebude bez zajímavosti, něco se o této technologické novince dozvědět. Není to totiž jen tak obyčejný gril.

Většina z nás si pro zahradní grilování vystačí s domácími grily různých velikostí. Profesionálové v gastronomii ale potřebují kvalitu a výkon, na které se mohou nepřetržitě spolehnout. Grilovací zařízení, které stojí na pódiu letošního Garden Food festivalu, má navíc jednu obrovskou výhodu: může se čistit pouhým vysavačem. Skutečně, žádné pracné seškrabávání mastnot a zapečenin, žádné litry čistidel a odmašťovačů nejsou potřeba.

Gril SYNERGY– tak se jmenuje tento britský výrobce – Synergy Grill je postaven na patentovaném systému plynových nebo elektrických hořáků, které vytváří mimořádně vysoké teploty díky využití přírodního keramického topného tělesa. Vysoké teploty rozkládají tuky – výrobce tomu říká rozprašování – takže při grilování nevznikají žádné mastnoty. To znamená nejen velkou pomoc při čištění grilu, ale hlavně tato technologie zachovává maso mnohem šťavnatější. Extrémní žár mění ve zlomku vteřiny odkapávající mastnotu v bílý obláček, který se přirozeně absorbuje zpět do jídla.

Steak potom získává šťavnatou intenzivní chuť

Grilované ryby, zelenina nebo kuřecí maso mají rovněž vynikající výsledky, jako by byly připravovány na klasickém grilu na dřevěné uhlí. U SYNERGY, ať už v elektrické nebo plynové variantě, přitom platí, že teplotu a výkon si reguluje kuchař ovládacími prvky a má neustále kontrolu nad tím, co se děje na grilu. To u rozžhaveného uhlí jde velmi složitě.